Spływy kajakowe rzeką Sapiną


Sapina jest uroczą, łatwą i urozmaiconą rzeką gdzie często zmieniają się krajobrazy i na szlaku przepływamy przez wiele malowniczych jezior.
Nie jest ona zbyt popularną rzeka na spływy, dzięki czemu nie ma na niej wielkiego ruchu i możemy się cieszyć ciszą i przyrodą w trakcie naszej podróży.


WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO

Rzeką Sapina można spłynąć spływem kilkudniowym z jeziora Kruklin do jeziora Święcajty około 35 km. Proponujemy również spływy jednodniowe na trasach Kruklin-Gołdopiwo 3 godziny płynięcia lub Gołdopiwo-Święcajty 5-6 godzin.

Sapina jest uroczą, łatwą i urozmaiconą rzeką gdzie często zmieniają się krajobrazy i na szlaku przepływamy przez wiele malowniczych jezior mazurskich. Nie jest ona zbyt popularną rzeka na spływy, dzięki czemu nie ma na niej wielkiego ruchu i możemy się cieszyć ciszą i przyrodą w trakcie naszej podróży.

PROPONOWANE TRASY

Do Państwa dyspozycji 
przygotowaliśmy dwie trasy


TRASA KRÓTKA - 8km

 

KRÓTKA - DŁUGOŚĆ TRASY: 8 KM

Kruklin-Gołdopiwo – trasa łatwa , krótka 8km rozpoczyna się na jeziorze Kruklin z którego wpływamy na Sapinę i przez j. Patelnia przepływając pod zwalonym wiaduktem kolejowym dopływamy do j. Gołdopiwo nad którym nasza firma ma bazę i gdzie kończymy spływ.

Cena krótkiego spływu Kruklin-Gołdopiwo 60 zł za kajak dwuosobowy cena obejmuje transport osób i kajaka. 

TRASA DŁUGA - 25km

DŁUGA - DŁUGOŚĆ TRASY 24 KM

Gołdopiwo-Święcajty- długość trasy 25 km start z j. Gołdopiwo z bazy naszej firmy płyniemy do miejscowości Przerwanki gdzie przez śluzę wpływamy na Sapinę , po około 20 min wpływamy na j.Wilkus kierujemy się na północ na końcu jeziora skręcamy na zachód i przez wąski przesmyk wpływamy na Sapinę i dalej na j.Pozezdrze stamtąd pięknym odcinkiem Sapiny który płynie przez las dopływamy do j. Stręgiel skręcamy w lewo i po pół godzinie jesteśmy na j. Święcajty gdzie kończymy spływ.

Cena długiego spływu Gołdopiwo-Święcajty 70 zł za kajak dwuosobowy cena obejmuje transport osób i kajaka

Istnieją różne modyfikacje trasy,
możemy ustalić to z każdym indywidualnie.

Spływ wielodniowy - ceny do ustalenia indywidualnie, w zależniści od ilości dni i uczestników.